Recenzje książek

Deutsch Aktuell – nauka języka obcego (#2)

Nauka języków z racji tego, że idzie mi bardzo opornie, musi być nieco urozmaicana. Czasopisma wydawane przez Colorful Media idealnie się do tego nadają, a jeszcze słoneczne wylegiwanie się na plaży tym bardziej! Wbrew pozorom przeglądanie czasopism, tłumaczenie tekstów, rozwiązywanie zadań gramatycznych na plaży były dla mnie dużą przyjemnością. Nie odczuwałam tego jako przykry obowiązek, co sprawia, że więcej informacji w głowie mi zostało. A numery, które ze sobą na plażę zabrałam były bardzo interesujące, sami sprawdźcie!

Deutsch Aktuell Numer 64/2014
Na pierwszy rzut oka widać okładkę w pięknych stonowanych kolorach. Bardzo sobie cenię dobry dobór barw, przez co czytanie czasopisma robi się jeszcze bardziej przyjemne. Ale poza wyglądem na uwagę zasługują także artykuły, jakie znajdziemy w tym numerze. 
Na początku oczywiście krótkie recenzje książek, filmów czy ciekawych albumów muzycznych. Taki szybki spis, który sobie bardzo cenię. Następnie oczywiście kalendarz najważniejszych wydarzeń. Muszę przyznać, że o części z nich nigdy nie słyszałam, więc to dla mnie kolejne ciekawe doświadczenie.
W numerze 64 możecie odnaleźć artykuły o pewnej organizacji czy historii Dieter Bohlen o gwałtownym uczuciu narodu. Przyznam, że było to interesujące. I możecie sobie przypomnieć także, kim jest Dieter. Po nazwisku pewnie rzadko kto z Was tak naprawdę dobrze kojarzy, ale jak zobaczycie twarz – momentalnie wszystko Wam się przypomni.
Jednak zdecydowanie lepiej czytało mi się artykuł poświęcony modelingowi. Dotychczasowy kanon piękna i mody jest wręcz przerażający, a to, co przechodzą modelki jest nie do pomyślenia. Mam nadzieję, że dość szybko zmieni się podejście ludzi do modelingu, a także do tego, jaki rozmiar ubrań jest częściej noszony przez ludzi i który sugeruje właściwe piękno. Te wychudzone modelki coraz gorzej to wszystko znoszą, a co za tym idzie, niestety promują niezbyt zdrowy tryb życia. A od tego bardzo łatwo o anoreksję wśród nastolatek (swoją drogą, także i te modelki w większości przypadków borykają się z tą chorobą). Ciekawym tekstem okazał się także ten o tacie na sali porodowej. Coraz częściej się to spotyka, przyszłe matki coraz częściej się decydują na ich obecność. Czy sama bym się na to zdecydowała? Nie wiem, natomiast chętnych zapraszam do zapoznania się z tym artykułem.
Odnajdziemy tu również artykuły poświęcone szkole (a głównie o tym, kiedy nie ma się na nią ochoty) oraz coś dla fanatyków piłki nożnej. Choć nie przepadam za tą dziedziną sportu to przeczytałam ten tekst z dużym zainteresowaniem. Oraz przegląd wartych zobaczenia miejsc na świecie.
Deutsch Aktuell Numer 65/2014
Szata graficzna jest utrzymana w nieco żywszych kolorach niż poprzedni numer, jednak dalej wszystko ładnie się ze sobą komponuje i nie gryzie w oczy. Redakcja stworzyła naprawdę przyjemny dla oka magazyn. Jeżeli chodzi o teksty to i tu znajdziemy zdecydowanie sporo ciekawych.
Oczywiście i tu odnajdziemy kilka króciutkich tekstów, które osobiście nazywam „wstępem do części praktycznej”, gdyż tworzą swoistą rozgrzewkę. A także krótkie recenzje filmów, książek i dalej albumów muzycznych i kalendarium wydarzeń.
Jeżeli chodzi o same artykuły to sporo znalazłam dla siebie i choć część z nich posiadała naprawdę trudne słownictwo to dzięki słowniczkom niżej umieszczonym, czytanie było przyjemne i nie tak bardzo problemowe. Tekst poświęcony w całości aktorowi między innymi z Medicusa – a mianowicie mowa o Elyasie M’Barek. Oczywiście coś dla interesujących się modą także i tutaj się znajdzie. Podróżowaliście kiedyś stopem? Ja nigdy, jakoś nie miałam okazji i nie wiem, czy bym się odważyła, w końcu tyle się o tym słyszy… W najnowszym numerze Deutsch Aktuell możecie przeczytać o takim zjawisku, na wielką skalę! 
Kolejne teksty są poświęcone głównie Niemcom – chociażby o ich stosunku i zjawisku siadania po alkoholu za kierownicą, o czym do tej pory jest głośno nie tylko tam, ale także wśród naszych rodaków, a także o ich pasjach, zainteresowaniach i wegańskim stylu życia. Zdecydowanie polecam te artykuły, gdyż osobiście dowiedziałam się o nich naprawdę dużo.
Jeżeli jesteście zwolennikami podróży to i tu odnajdziecie kilka ciekawych miejsc do zwiedzenia, rzecz jasna zachęcająco przedstawionych. Dzięki tym czasopismom za każdym razem nabieram większej ochoty na zwiedzanie świata, wydaje mi się to takie fascynujące! Zapraszam do miasteczka, gdzie urodził się Albert Einstein. 
Ponadto każdy z tych numerów zawiera słowniczki pod każdym artykułem, dzięki którym zaznajomienie się z poszczególnymi tekstami jest dużo łatwiejsze. Oczywiście znaleźć można także kody, które umożliwiają odsłuchanie na stronie wydawnictwa Colorful Media wybrane artykuły, zaznajomienie się z wymową poszczególnych słów i oswojenie się z słyszanym językiem. Do tego można znaleźć zadania gramatyczne sprawdzające naszą wiedzę z przeczytanych artykułów. Bardzo cenię sobie te dodatki, dzięki którym moja nauka przebiega sprawniej i co najważniejsze – ciekawie. Nie ma tutaj miejsca na nudę! Zapraszam do zapoznania się z tymi numerami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *