Recenzje książek

Trzy wspaniałe kobiety – Share Week 2018

Jak co roku, Andrzej Tucholski, tworzy zestawienie najbardziej poczytnych blogów w sieci – Share Week. I to nie według własnego widzimisię, lecz na podstawie typów, jakie podają inni twórcy internetowi. W tym roku postanowiłam również dołączyć swoje trzy grosze do rankingu. Podzielę się z Wami moimi typami trzech kobiet, które mnie w jakiś sposób inspirują, motywują i nieświadomie pchają do działania. Skupię się tylko na trzech, bo tyle należy później wpisać w formularzu u Andrzeja, ale to nie znaczy, że czytam tylko je. Z chęcią poznam i Wasze typy, a nuż odkryję kolejne interesujące strony 😉

1. Mama i stetoskop

Jest to moje stosunkowo niedawne odkrycie. Trafiłam na jej stronę poprzez Instagrama i przepadłam. Ładne, estetyczne zdjęcia skusiły mnie na tyle, że zainteresowałam się bardziej tym, co ma do powiedzenia. Kasia jest na szóstym roku medycyny i jednocześnie wychowuje dwójkę chłopców. Niemożliwe, aby to pogodzić? A jednak! Dodatkowo stara się dzielić z czytelnikami wiedzą medyczną w przystępny sposób. Interesuje Cię padaczka i jak radzić sobie z jej napadem u napotkanej osoby? A może nie wiesz skąd bierze się czkawka? Choć tematyka jej postów jest różnorodna to Kasia zawsze podchodzi do zagadnienia przygotowana i stara się rozwiać najczęściej pojawiające się wątpliwości. Z czystym sumieniem polecam, bo ja przepadłam już po pierwszym poście!

2. Jest Rudo

Natalia w blogosferze jest już doskonale znana. Jej pasja do fotografii sprawiła, że zechciała podzielić się z nią innymi. Chcesz nauczyć się robić ładne zdjęcia, ale nie wiesz od czego zacząć? Koniecznie wejdź na jej stronę i rozpocznij naukę. Natalia uczy od podstaw, wyjaśnia do czego służą te wszystkie magiczne przyciski na aparacie i z których naprawdę warto korzystać. Pokazuje również jak łapać kadry, na czym się skupić, co wpływa na jakość zdjęć. Do tego co jakiś czas tworzy fotograficzne wyzwania, które motywują do działania i sprawiają, że stajemy się lepsi w fotografii. Ponadto na jej blogu można znaleźć bank z darmowymi zdjęciami, idealnymi do postów na wasze strony, przepisy na smaczne i zdrowe koktajle czy sprawdzone przez nią triki odnośnie pielęgnacji ciała. Więcej zdjęć na jej Instagramie.

3. Wyrwane z kontekstu

Nie znam osoby, która by o Aśce i jej blogu nigdy nie słyszała. Pisze na przeróżne tematy i zawsze trafia w punkt. Nie zawsze pisze to, co chciałbyś usłyszeć, bo czasem obdziera ludzi z obłudy i fałszu i zmusza do wyjścia ze strefy komfortu. Jak sama napisała: „Nie mówię nikomu, jak ma żyć, ale podpowiadam, jak można żyć fajnie. Znajdziecie tu treści, które zawsze są wyrazem moich własnych doświadczeń i opinii. Zgadzasz się z nimi? Super, będzie o czym pogadać. Nie zgadzasz? Też dobrze, bo nuda zabija w końcu każdy związek.” I te słowa idealnie odzwierciedlają to, co na jej stronie się znajduje. Zawsze gdy wpadam na bloga Aśki to się nie nudzę. Choć początkowo tematyka posta wydaje mi się niezbyt bliska moim poglądom to często po skończeniu czytania mam w głowię „o tak, dokładnie tak!”. A jeżeli nie to można zaprosić autorkę do dyskusji w komentarzach, co często sama robi. Zachęcam i do zajrzenia na jej konto w Instagramie, gdzie często w humorystyczny sposób pokazuje swoją rzeczywistość.

To moje top3 kobiet, które inspirują, motywują i zmuszają do refleksji oraz pracy nad sobą. I choć każda z nich prowadzi inny tryb życia, pisze o czymś zupełnie od siebie różnym to u każdej z nich znajduje coś naprawdę wartościowego. A jakie są wasze typy? Może podrzucicie wasze niedawne blogowe odkrycia? Z chęcią poodwiedzam osoby, o których do tej pory jakimś cudem nie słyszałam. I liczba obserwatorów nie ma dla mnie tu żadnego znaczenia ;).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *