Recenzje książek

„W cieniu winorośli” Kathie DeNosky, Eileen Wilks

Czasem w życiu potrzebuję książek, które kończą się happy endem, dodadzą otuchy, nadziei, ale przy tym nie zmiażdżą mnie ładunkiem emocjonalnym. Właśnie do takich pozycji należy W cieniu winorośli – dwa opowiadania, dwóch autorów, ale jedno miejsce wydarzeń. 
Pierwszy tekst autorstwa Eileen Wilks opowiada historię losów Cola Ashtona, który zatrudnił artystkę do stworzenia logo i portretów właścicieli winnicy. Sprawy się nieco komplikują, gdy na jaw wychodzi fakt, że zatrudnioną artystką jest kobieta, która kiedyś skradła mu serce i pozostawiła w żalu. Dixie McCord jest świadoma od kogo otrzymuje zlecenie, także świadomie wchodzi na niepewny grunt.
Drugie opowiadanie jest jakby kontynuacją losów rodziny Ashtonów. Tym razem poznajemy Abigail Ashton, która przyjeżdża do winnicy w celu poznania rodziny, o której niedawno się dowiedziała. Początkowa niechęć do członków rodziny zaczyna się przełamywać, a nieco wspólnego ma z tym Russ, z którym dziewczyna spędza coraz więcej czasu.
To prawda, fabuła żadnego z tych opowiadań nie brzmi dość intrygująco, a na pewno nie ambitnie. Jest to literatura niezbyt wysokich lotów, typowa do odstresowania się, zapomnienia o szarej rzeczywistości. Historie są proste, niezbyt skomplikowane w swojej istocie, ale takie też miały być. Portrety psychologiczne bohaterów zostały dość szczegółowo przedstawione, przez co Czytelnik nie ma wrażenia, że autorzy napisali je na szybko i bez przemyślenia. Z postaciami można się identyfikować, darzyć sympatią lub wręcz odwrotnie. Część wydarzeń, które mają miejsce w tej książce wymaga od nas małej refleksji, jednak nie przygniatają nas, nie odbierają zmysłów, nie wprowadzają w konsternację. Jak na romans łatwo też przewidzieć zakończenie, które oczywiście skończy się happy endem. Jednak po drodze bohaterowie Smaku kalifornijskiego wina oraz Zielonych winogron natkną się na kilka problemów, z którymi będzie niekiedy im trudno się zmierzyć. Nie wszystko pójdzie po ich myśli, los potrafi z nich zadrwić.
Jeżeli masz ochotę na relaksującą powieść, która nie będzie wymagała od Ciebie wysiłku, ale miło spędzisz z nią czas to W cieniu winorośli jak najbardziej jest lekturą dla Ciebie. Wciąga już od pierwszych stron, szybko się czyta, jest napisana prostym językiem. Oczywiście są to zalety takich pozycji. One mają bawić, relaksować, a niekoniecznie uczyć. Zachęcam, bo książka Kathie DeNosky i Eileen Wilks jest idealna na jesienną porę… I nie tylko.

W cieniu winorośli [Eileen Wilks, Kathie deNosky]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *