Recenzje książek

English Matters – nauka języka obcego (#1)

Nauka języka obcego przychodzi mi dość opornie. Niby wiem, że powinnam się nauczyć chociaż tego podstawowego, angielskiego, ale wciąż brak mi motywacji i ochoty. Niepodważalnym argumentem sprzyjającym nauce miały być czasopisma językowe wydawane przez Colorful Media. I muszę przyznać, że nauka stała się dla mnie przyjemniejsza, a co za tym idzie, częściej sięgam do języka angielskiego, zahaczając także o niemiecki (którego uczyłam się przez kilkanaście lat, a wciąż niewiele potrafię ;)).
English Matters Numer 46/2014
W tym numerze znajdziemy wiele interesujących artykułów. Najbardziej zaintrygował mnie ten poświęcony najstarszemu zawodowi świata… czyli prostytucji. Kilka ciekawostek na ten temat się dowiedziałam i wiele z nich wywołało u mnie niemały szok. Szczerze mówiąc nie spodziewałam się takiego tematu w tym czasopiśmie. Poza tym można przeczytać o skrzypaczce Vanessie Mae, artykuł o reality show oraz o występującej rywalizacji we współczesnym świecie.
Jednym z bardziej interesujących tekstów, jakie można znaleźć w tym numerze jest ten o dziwnych zwierzętach, gdzie odnajdziemy także ich zdjęcia. Większość z nich była dla mnie niemałym zaskoczeniem!
Jeżeli interesują Was artykuły typowo kulturalne to polecam te o pobieraniu zasiłków, które swego czasu były sporym medialnym skandalem oraz o mitologii i Wikingach, a także ich wierzeniach. Dla historyków czy fanatyków Elżbiety I znalazł się również tekst z elementami biograficznymi tej kobiety. Szczerze mówiąc nigdy nie interesowałam się tą postacią, toteż wiele ciekawostek na jej temat się dowiedziałam.
Pomyślcie, że z Ziemi zniknęło sporo gatunków zwierząt. I nagle powstają eksperymenty, które mają na celu przywrócenie ich na naszej planecie. Coś niesamowitego! Ciekawe, czy w ten sposób pojawiłyby się dinozaury? Trochę to przerażające… Ale jednocześnie bardzo fascynujące.
Jeszcze nigdy nie leciałam samolotem, więc ogólne zasady funkcjonowania, co należy a czego nie należy robić były mi obce. W tym numerze posiadłam tę przydatną wiedzę.
Z pozostałych artykułów, typowo rozrywkowych, można odnaleźć te o piłce nożnej czy chociażby gastronomii molekularnej.
English Matters Numer 47/2014
Lubicie matematykę? Pewnie niejedną osobę tu zaglądającą przeraża królowa nauk do dnia dzisiejszego. Osobiście lubiłam bawić się tymi cyferkami, rozwiązywać wszelkie równania, raczej nie miałam z nią problemów. Toteż zaintrygował mnie artykuł wyjaśniający znaczenie niektórych symboli matematycznych. Przyznam się, że o większości z nich nie miałam pojęcia. Jeżeli macie dość tego przedmiotu to polecam sięgnąć po kolejne, ciekawsze być może artykuły – o nazwach własnych i inspiracjach cytatami z książek. To ostatnie to coś dla Was, mole książkowe!
Czy jest tu ktoś, kto interesuje się architekturą? Koniecznie musi zajrzeć do artykułu poświęconego futurystycznym pomysłom. Kilka Was naprawdę zaskoczy! Kolejny tekst poświęcony jest tatuażyście i nauczycielu angielskiego w jednym – Martinie Addisonie. Dowiemy się tutaj jak wygląda ta praca i dlaczego ludzie decydują się na ozdabianie własnego ciała. A dla zainteresowanych tematami muzycznymi polecam artykuł poświęcony piosenkarce znanej jako Lorde.
Dawniej nie rozróżniałam tego co brytyjskie a angielskie, ale najnowszy numer English Matters mi to uświadomił. Dla wszystkich zainteresowanych polecam artykuł „British of English – a Clash of Personalities?”. Zajrzyjcie też do tekstu poświęconego mężczyznom, którzy żyli niezbyt zgodnie z prawem. Przeczytacie tu między innymi o naszym Janosiku!
Sprawdzaliście kiedyś swój poziom inteligencji testami? Przyznam, że kilka lat temu trochę się w tym bawiłam, aczkolwiek za każdym razem wynik wychodził zupełnie inny. W najnowszym numerze dowiedziałam się, że to nic dziwnego, gdyż te testy nie mierzą wiarygodnie naszej wiedzy. Dla wielu z nas to dobra nowina!
Znajdziemy również nowy dział poświęcony konwersacjom, w tym numerze o flirtowaniu. Idealny dobór tematu, gdyż wakacje sprzyjają poznawaniu nowych ludzi i właśnie flirtowaniu. Również dowiecie się z tego numeru o ciekawych zakątkach Malty i Wielkiej Brytanii. 
Oczywiście w każdym z tych numerów znajdziemy listę przydatnych słówek, które wzbogacają nasz słownik, a także ułatwiają zrozumienie tekstów. Ponadto znajdują się kody, dzięki którym na stronie Colorful Media można odsłuchać dany artykuł, usłyszeć wymowę danego słówka, czy po prostu zaznajomić się z tym językiem w wersji mówionej. Jak najbardziej polecam skorzystanie z tej opcji! O wiele bardziej ułatwia i urozmaica naszą naukę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *